Logo

045/524 2045
045/524 2046

Novinky a médiá

Apríl je mesiacom povedomia o cisárskom reze

9.4.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

Moderná medicína pomáha skvalitniť každodenný život, liečiť čoraz vážnejšie a komplikovanejšie diagnózy či zjednodušiť príchod bábätka na svet. Sekcia, alebo cisársky rez, patrí rozhodne medzi vymoženosti modernej medicíny a aj vďaka tomuto zákroku je možné v mnohých prípadoch zabezpečiť zdravie či dokonca prežitie matky i novorodenca. Apríl je venovaný zvyšovaniu povedomia o tomto spôsobe pôrodu, s ktorým sa, okrem iného, spája aj mnoho mýtov.

Nemocnica AGEL Zvolen otvára pôrodnicu novej generácie

20.3.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

Rok v znamení rozsiahlej rekonštrukcie, 2,2 milióna preinvestovaných eur a hodiny mimoriadneho nasadenia mnohých odborníkov. Aj to stojí za pôrodnicou novej generácie, ktorú dnes oficiálne otvorila Nemocnica AGEL Zvolen. Rodičkám ponúka 4 nové samostatné pôrodné izby, ktoré nahradili klasické pôrodné sály. Poskytuje im tak pocit komfortu, bezpečia a intimity s možnosťou neustálej prítomnosti sprevádzajúcej osoby.

Celý článok

EMG vyšetrenie dokáže odhaliť karpálny tunel aj tetániu, absolvovať ho môžete aj vo zvolenskej nemocnici

19.2.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

EMG, alebo tiež elektromyografia, je známa a spoľahlivá diagnostická metóda, ktorá má za úlohu preveriť stav elektrickej aktivity svalov a periférnych nervov. Keďže mnoho neurologických diagnóz, s ktorými prichádzajú pacienti do Centra pre extrapyramídové poruchy v Nemocnici AGEL Zvolen, sa prejavuje aj poruchami periférnych nervov, funguje samostatná EMG ambulancia aj v rámci tohto centra.

Celý článok

Pacientov vo zvolenskej nemocnici liečia aj canisterapiou

23.1.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

Nie je nič výnimočné stretnúť na chodbách Nemocnice AGEL Zvolen štvornohých canisterapeutov Amira a Matea, ktorí už viac ako rok pravidelne prichádzajú do služby. V sprievode Miroslava Suju navštevujú vybrané oddelenia, aby spríjemnili deň a rozdali množstvo pozitívnej energie, ktorú pacienti hospitalizovaní v nemocnici tak veľmi potrebujú.

Celý článok

Novinka vo zvolenskej nemocnici – vďaka špeciálnej vŕtačke podajú lieky na záchranu života už do niekoľkých sekúnd

19.1.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

Urgentný príjem, ARO, ale i pediatria patria medzi oddelenia, kde často rozhodujú sekundy. Nielen správne a rýchle stanovenie diagnózy, ale taktiež rýchlosť podania liekov majú neoceniteľný vplyv na zdravotný stav pacienta a jeho následné zotavenie. Zamestnanci Nemocnice AGEL Zvolen preto absolvovali školenie pre prácu so špeciálnou vŕtačkou na intraoseálny prístup, vďaka ktorej dokážu pacientom podať život zachraňujúce lieky už do niekoľkých sekúnd.

Celý článok

Zvolenská nemocnica otvorila v Krupine novú detskú ambulanciu

11.1.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

V Krupine počas minulého roka ordinovali iba dvaja detskí lekári. Ku koncu roka sa MUDr. Fraňová rozhodla svoju činnosť ukončiť, preto bolo nevyhnutné riešiť jej náhradu, aby sa predišlo nepriaznivému stavu vzhľadom na zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast. Vďaka spolupráci mesta a Nemocnice AGEL Zvolen sa detskú ambulanciu podarilo zachovať i zmodernizovať.

Rok 2023 priniesol zvolenskej pôrodnici 1 112 bábätiek a množstvo noviniek

5.1.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

Uplynulý rok bol pre pôrodnicu v Nemocnici AGEL Zvolen plný zmien. Napriek tomu, že od konca marca sa kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii rodilo na dočasnej pôrodnej sále, pôrodnosť to nijako neovplyvnilo. Na svet prišlo 1 112 detí, čo je len o 9 novorodencov menej, ako v roku 2022.

Celý článok

Vedúca sestra urgentného príjmu vo Zvolene venuje voľný čas deťom z detského domova

4.1.2024, Nemocnica AGEL Zvolen

Fenomén voľného času je pre mnohých pracujúcich skľučujúcou témou, pretože sa zdá, že ho nikdy nie je dostatok. V zdravotníctve je to ešte o čosi citeľnejšie, keďže život zdravotníkov sa riadi službami, v ktorých nie je zakotvená pravidelnosť. Je preto obdivuhodné, ak sa títo ľudia rozhodnú svoj vzácny voľný čas venovať druhým. Medzi takých patrí aj Mgr. Katarína Liptáková, vedúca sestra urgentného príjmu Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá sa venuje dobrovoľníctvu v centre pre deti a rodiny. V roku 2024 navyše plánuje pre deti novinky v spolupráci s Nadáciou AGEL.

Päť zdravotníckych zariadení na strednom Slovensku je už súčasťou Skupiny AGEL

3.7.2023

Spoločnosť AGEL sa od prvého júla definitívne stala oficiálnym vlastníkom troch nemocníc a dvoch polikliník v Banskobystrickom kraji. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Transakcia medzi sieťou ProCare a Svet zdravia a zdravotníckou sieťou AGEL sa začala realizovať ešte vlani v júni, koncom apríla tohto roku ju odsúhlasil Protimonopolný úrad SR. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať. Ide o historicky jednu z najväčších transakcií v zdravotníctve a spoločnosť AGEL tak výrazným spôsobom posilnila svoje postavenie a aktivity na Slovensku.

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL